top of page
Captura de Pantalla 2023-02-15 a las 13.05.08.png

 AXENDA 2023

FEBREIRO

​Xoves 9 20:00 h.

Sons da Ucraína / III Semana da Produción e Xestión

Alumnado da Ucraína do CSMVigo

VIII FESTIVAL NAS ONDAS (2023)

MARZO

Mércores 1 20:00 h.

Recital de piano / De Piano

Álvaro Sieira

----

Martes 7 20:00 h.

Clarinext I / IV Semana Internacional do Clarinete

Marta Diéguez, Joao Pedro da Gama, Juan José López, Ignacio Da Vila

Severino Ortiz (piano)

----

rcores 8 21:00 h. (Café Vitruvia)

Clarinext II: Dúo Carrera / IV Semana Internacional do Clarinete

Adriana Carrera e Noelia Carrera

----

Xoves 9 20:00 h.

Concerto de profesorado convidado / IV Semana Internacional do Clarinete

Vitor Matos (Portugal), Rimadas Sacickas (Lituania), Massimo Mazzone (Italia)

----

Luns 13 20:00 h.

Recital de piano: obras de compositores pianistas / De Piano

Manuel Muñiz, Miguel Montes

----

Mércores 15 20:00 h.

Gerswhin e o Jazz / De Piano

Virginia Serantes, Álvaro Vidal, Rafael Rodríguez, Mirta Arribas, Eva Fernández, Daria Maksymova, Lara Quesada, Natalia Rial, Livia Leal

----

Xoves 16 20:00 h.

O piano no século XXI: unha nova música para un novo século / De Piano

Alumnado de piano

----

Venres 17 20:00 h.

Recital de piano / De Piano

Iria Ramos, José García, Laura Formigo, Nedim Seferovic, Marta Bachek

----

Mércores 22 20:00 h.

Recital de piano / Son Erasmus

Klaudia Gjini (Albania)

----

Xoves 23 20:00 h.

Recital de profesorado da Academia de Música de Montenegro/ Son Erasmus

Vujadnin Krivokapic (violín), Zana Lekic (frauta), Mladen Popovic (cello), Natasa Popovic (piano), Vladimir Domazetovic (piano), Tatjana Krkeljic (frauta), Natasa Popovic (piano)

----

Venres 24 20:00 h.

Dúo violonchelo e piano / Explurart

Álvaro Quintanilla (violonchelo), Constantino Pérez (piano)

----

Luns 27 20:00 h.

CSM Big Band Coruña / Explurart

Fernando Llorca (director)

----

Mércores 29 20:00 h.

Orquestra do CMUS Manuel Quiroga de Pontevedra

Javier Mora Souto (director)

----

Xoves 30 20:00 h.

Cuarteto / PercusiónFest

Ton Risco (vibráfono), Antonio Casado (guitarra), Alfonso Calvo (contrabaixo), Miguel Cabana (batería)

----

Venres 31 20:00 h.

Concerto Compartido / PercusiónFest

Escolas de música de Cangas, Allariz e Xinzo de Limia, Attacca (CMUS Profesional da Coruña), PercuCa (CMUS Profesional do Carballiño), Ensemble de percusión do Conservatorio Municipal Víctor Ureña de Redondela, Grupo de percusión do CSM da Coruña,  Grupo de percusión do CMUS Profesional de Vigo, Grupo de percusión do CSMVigo

ABRIL

Mércores 12 20:00 h.

Recital de profesorado da Academia de Música de Saraxevo / Son Erasmus

Marko Simović (violín), Belma Alić (violonchelo)

----

Xoves 13 20:00 h.

Recital de profesorado das Academias de Música de Saraxevo e Montenegro/ Son Erasmus

----

Luns 17 20:00 h.

Recital de profesorado da Academia de Música de Saraxevo / Son Erasmus

Zlatan Bozuta (piano), Omer Blentic (piano)

----

Mércores 19 20:00 h.

Dúo saxofón e piano / Saxornadas

Virgo Veldi (saxofón, Academia Estonia de Música e Teatro), Pablo Rodríguez (piano)

----

Xoves 20 20:00 h.

Recital de piano / Explurart

Sergio Gómez

----

Venres 21 20:00 h.

Sendeiros paralelos / Explurart

Alumnado do Conservatorio Profesional de Música de Vigo e do Conservatorio Superior de Música de Vigo. Diego Ventoso (director artístico)

----

Luns 24 20:00 h.

O saxofón húngaro / Saxornadas

Erzsebet Seleijo (saxofón, Academia de Música Franz Liszt de Budapest), Pablo Rodríguez (piano)

----

Martes 25 20:00 h.

Ensembles de saxofóns do CSM da Coruña e do CSMVigo / Saxornadas

----

Mércores 26 20:00 h.

Performa Ensemble / Saxornadas

Helena Marinho (piano), Henrique Portovedo (saxofón), Jorge Salgado Correia (frauta), Joana Carvalho (actriz)

----

Xoves 27 13:00 h.

A creación dunha tese de doutoramento: proceso e fases. O saxofón nas bandas de música galegas no século XIX  / Saxornadas

Sara Seoane Abelenda

----

Xoves 27 20:00 h.

A transcrición para saxofón e piano / Saxornadas

Aula de saxofón do CSMVigo (Miguel Bargiela, Noelia Fraga, Gemma Mestres, Javier Rodríguez). 

Pablo Rodríguez (piano)

----

Venres 28 12:00 h.

Relatorio: HistoriSax / Saxornadas

Antonio Fernández (relator, saxofón), Pablo Rodríguez (piano). Instrumentos e accesorios cedidos por Marcel Muñoz e o relator

----

Venres 28 13:00 h.

Concerto da Aula de saxofón do CMUS Profesional de Santiago de Compostela / Saxornadas

Rubén Fuerte (sax. soprano), Manuel Ramos (sax. alto), Sergio Quintana (sax. tenor), Manuel Rodríguez (sax. barítono), Miguel Valls (piano). Alejandro Cimadevila e Sara Seoane (profesores)

----

Venres 28 20:00 h.

Recital de piano / Explurart

Guillem León Vivas (becado Fundación Grupo Sifu)

MAIO

Mércores 3 20:00 h.

Solo Beethoven / Explurart

Daniel Pereira (piano)

----

Xoves 4 20:00 h.

Orquestra Sinfónica do CSMVigo / Agrupacións CSMVigo

Juan Carlos Díaz (director)

----

Venres 5 20:00 h.

Trío clarinete, violonchelo e piano / Explurart

Esteban Valverde (clarinete), Ana Torres (violonchelo), Cristina García (piano)

----

Luns 8 19:00 h.

Proxección de "Dorothè na vila" / Letras Galegas

----

Xoves 11 20:00 h.

Banda de Música do CSMVigo / Agrupacións CSMVigo

Juan Carlos Díaz (director)

----

Venres 12 20:00 h.

Monográfico sobre Eligio Vila Vázquez / Letras Galegas

Fernando Raña (frauta), Luis Caballero (violonchelo), Rasa Biveiniene Jakutyte (piano)

CONCERTO ADIADO

----

Xoves 18 20:00 h.

Concerto de poesía musicada / Letras Galegas

Alumnado e profesorado dos Departamento de Canto, Piano e Produción e Xestión

----

Venres 19 20:00 h.

a frauta en Galicia / Letras Galegas

Manuel Morales (frauta), Raúl Rodríguez (piano)

XUÑO

Xoves 1 20:30 h. 

Concerto da Orquestra 'Son das Flores' 

----

Martes 6 20:00 h. (Auditorio de Praza do Rei)

Concerto de premiados no IX Concurso de Música de Cámara do CSMVigo / Abrente

----

Xoves 8 20:00 h.

Acto de Graduación e Clausura do curso académico 2022-23 / Acto Graduación

bottom of page